Atgal

Apie viešbutį

Viešbučio istorija 

XIX a. Viduryje vienas prieš kitą išdėstytus sklypus Nikolojaus prospekto ir Novaja gatvės kampe (darbartinėje Laisvės alėjoje ir Maironio gatvėje) įsigijo broliai Frumkinai, pirmos gildijos Gardino pirkliai. Trys broliai Frumkinai žinomi kaip stambiausi fundatoriai cariniame Kaune. Ilja Frumkinas pastatydino Apygardos teismo rūmus (Laisvės al. 103), Grigorijus – Pašto kontorą (Kanto g., neišlikusi).

 Joselis – Dovydas ir jo žmona Mina Frumkinai 1868 metais pasistatė rezidencinį namą su krautuvėmis pirmame aukšte. Suprojektuotas puošnus fasadas iš Novaja gatvės pusės, o kitas – paprastesnis. Namas neišliko. Neilgai trukus, apie 1870 metus, sklype sumūrytas didelis 3 aukštų namas, skirtas nuomavimui. Tai dabartinis viešbutis ( Laisvės al. 79). Maždaug dešimt metų jis buvo aukščiausias Nikolajaus prospekto statinys.

Joselio ir Minos Frumkinų valda po Pirmojo pasaulinio karo atiteko Grigorijui ir Razalijai Kaplanams. Jie turėjo vyno prekybos firmą. Tarpukaryje visas ekspermentuojamojo namo pirmasis aukštas buvo išnuomotas krautuvėms. 1932 m. buvę mediniai  II ir III aukštų balkonai pakeisti geležbetoniais, o 1937 m. buvo didinamos krautuvių vitrinos. Pagal inžinieriaus Leono Rito projektą ketinta modernizuoti ir paradines nuomajamo namo duris. Tačiau paliktos senosios, išsilaikiusios iki mūsų dienų. 

 

Viešbutis šiandien

Šiuo metu pastatas esantis Laisvės al. 79  yra Viešbutis "Kaunas" - modernus, įsikūręs pačiame miesto centre - Laisvės alėjoje. Tai ideali vieta tiems, kurie atvyksta į Kauną verslo reikalais ar praleisti laisvalaikį. Šalia įsikūrę pagrindiniai kultūriniai, komerciniai ir finansiniai miesto objektai, o iki senamiesčio vos keletas minučių. Yra šimtai detalių, kurios nekrenta į akis, bet sukuria tai, ką vadiname tikruoju komfortu. Viešbučio viduje - ramu ir jauku, kadangi statant naują pastatą, projektuotojams ir statybininkams buvo iškeltas uždavinys, sumažinti garso pralaidumą iki minimumo. Svečių saugumui skiriame daug dėmesio.

Mes tikime, jog geriausia reklama viešbučiui - patenkinti svečiai, kurie vėl sugrįš arba parekomenduos jį kitiems.